Pełnia w Byku.

Dziś 8.11. o godzinie 12:02 będzie miała miejsce Pełnia w Byku z całkowitym zaćmieniem Księżyca.

Pełnia zawsze jest transformującą energią, która daje możliwości do wzrostu. Księżyc w Pełni to zakończenia, które robią miejsce na nowe początki.

Księżyc w Pełni stoi w opozycji do słońca, dlatego, pomimo, że obecnie mamy sezon Skorpiona, bo właśnie w nim przebywa Słońce teraz, to Pełnię mamy w Byku, bo znak Byka stoi naprzeciw znaku Skorpiona.

Skorpion jest bardzo transformacyjny, a to trochę przeraża Byka, który jest uparty i stały, bo jest znakiem ziemi.

Byk to finanse, poczucie bezpieczeństwa, talenty, podstawowe potrzeby, wartości, przyjemności, prostota, ale też rzeczy materialne. Ponieważ jest związany ze sferą pieniędzy, to dotyka również zarobków oraz tego, co już mamy i tego, co chcemy zaprosić do swojego życia.

To czas głębokich przemian i okazja do refleksji. Może pokazać, w jakich schematach, problemach, przekonaniach, dziedzinach życia tkwimy już trochę za długo i w czym siedzenie już nam nie służy, ale ociągamy się z wyjściem.

Dzisiejsza pełnia w Byku to pora na przeżywanie, czucie, umacnianie systemu wartości, współpracy ze sobą, relacją z ciałem i swoimi emocjami, uwolnienia ograniczeń.

Przyjrzyj się swoim działaniom, zweryfikuj, co trzeba odpuścić, co pożegnać, jak wyjść z okresu stagnacji i ruszyć do przodu. Nie odwracaj uwagi od swojego cienia i nie unikaj lęku. Zauważ to, co trudne, ukryte czy bolesne, by móc przetransformować, to co już nie służy i zintegrować te obszary. Przyjmij to, co się pojawia. To może być wskazówką, pokazującą, na czym mamy skupić się w kolejnych miesiącach.

Pozwól sobie uczyć się i podążać swoją ścieżką, być bliżej siebie i swojej prawdy, wyjść ze strefy komfortu. Jesteś dokładnie tam, gdzie masz być, więc nie obawiaj się, słuchaj i wspieraj siebie. Zastanów się, jakie zmiany potrzebujesz wprowadzić, żeby czuć się bezpieczniej. Czy to, co robisz, jest zgodne z Tobą i Twoimi potrzebami? Czy działania, które podejmujesz i to, co wybierasz w swoim życiu, ceni i szanuje Ciebie, pochodzi z Twojego wnętrza?

Zbalansuj energię i przywróć jej równowagę. Sprawdź, gdzie bywasz zbyt często, a gdzie Cię nie ma. Czy są to zasoby, relacje, pieniądze, czas czy energia, a może jeszcze coś innego? Zwróć uwagę czy wciąż żyjesz w starych ograniczeniach, co chcesz pożegnać, co sabotuje Twoje marzenia i jaka nauka z tego płynie. Czy przyjmujesz od życia wszystko, co najlepsze? Czy celebrujesz nicnierobienie? Czy cieszysz się prostymi rzeczami i przyjemnościami?

Wszechświat zawsze działa na naszą korzyść, dlatego stawia na naszej drodze sytuacje i ludzi, dzięki którym możemy dokonywać zmian, uczyć się, rozwijać, otworzyć się na nowe możliwości, celebrować swoje osiągnięcia, oczyścić się emocjonalnie i energetycznie, puścić blokady, zbudować nowe fundamenty.

Co możesz robić w czasie tej pełni?

 1. Wyjść na uważny spacer.
 2. Wziąć relaksującą kąpiel.
 3. Medytować.
 4. Praktykować wspierające afirmację.
 5. Zapisać, co chcesz pożegnać, zostawić za sobą na kartce i spalić ją w płomieniu białej świecy.
 6. Zrobić dla siebie coś miłego i wypoczywać.
 7. Popracować z ciałem.
 8. Wrócić do ciała. Zapytać, co czuje i czego teraz potrzebuje.
 9. Być tu i teraz.
 10. Tańczyć, skakać.
 11. Praktykować jogę.
 12. Zapalić świecę.
 13. Pracować z kamieniami.
 14. Pielęgnować ciało (np. nałóż olej albo balsam i zrób automasaż).

Podziel się w komentarzu, jeśli masz jakieś inne sposoby na spędzanie pełni albo któryś z podanych przeze mnie przykładów się Tobie spodobał.

Namaste!

Photo by Jake Weirick on Unsplash

Dodaj komentarz